4. třída

Dětem ze 4. třídy ve věku 5 - 7 let se věnují paní učitelky Kateřina Jindřichová, Jitka Hanušová.

Cíl: připravit děti na školní docházku v oblasti rozumové, citové a sociální.
  • Rozumová, socio-emoční, pracovní a jazyková vyspělost.
  • Pozornost, myšlení a řeč.
  • Hrubá a jemná motorika.
  • Zrakové a sluchové vnímání.
  • Paměť, běžné znalosti a dovednosti
  • Matematické aktivity
  • Obratnost a fyzická připravenost

Nabízíme kroužky:
  • Logopedie: logopedická péče probíhá 1x týdně formou kroužku pod vedením Mgr. Lucie Smitt, certifikovaný logopedický asistent - p .uč. Veronika Vaníčková, supervizor klinická logopedka Mgr.Martina Barchánková.
  • Angličtina pro nejmenší: odpoledne v prostorách MŠ, bližší informace budou upřesněny.
  • Plavání: úterý dopoledne (vlastní výcvik 10:15 – 11:00), výuka pro plavce i neplavce probíhá na gymnáziu J. Heyrovského. Děti se dopravují MHD za doprovodu učitelek MŠ.
  • Cvičení: úterý 15:30 – 16:15, ve velké tělocvičně ZŠ Janského, pod vedením Paedr. Jany Civínové a pedagogickým dozorem uč. V. Vaníčkové. Děti se seznamují se základní pohybovou (gymnastickou, atletickou, míčovou) průpravou. Více informací ZDE.
  • Cvičení: 3x týdne v prostorách MŠ v rámci výchovně-vzdělávacího programu, pod vedením uč. K. Jindřichové. Zvýšená pohybová, gymnastická a atletická průprava probíhá ve třídě MŠ, zahradě MŠ, hřišti ŽŠ Janského a přírodě. Třída je nadstandardně vybavena cvičebním nářadím a náčiním firmy SPORTVIA, což napomáhá k zvyšování obratnosti a fyzické zdatnosti našich dětí.
  • Keramika: čtvrtek odpoledne v prostorách MŠ, pod vedením paní B. Borovské.  V těchto hodinách si děti rozvíjí zručnost, fantazii a tvořivost, zlepšují si jemnou motoriku. Poznají zde radost z tvůrčí práce a konkrétních, hmatatelných výsledků.
  • Výuka hry na zobcovou flétnu: v pondělí a čtvrtek, pod vedením uč. K. Jindřichové. Děti se učí:
    - Dechovou gymnastku, osvojení hlubokého dýchání.
    - Rytmickému cvičení, zpěvu.
    - Hudební nauce (názvy a délka not, hudební znaménka).
    - Jednoduchým písničkám (v rozsahu 9 tónů). Děti se naučí vnímat a poznávat radost z hudby, z vlastních výsledků.

Jednorázové aktivity:
  • Školy v přírodě
    - Zimní ŠVP s lyžařským výcvikem (za účasti 3-4 lyžařských instruktorů)
    - Jarní ŠVP s poznáváním krás naší přírody a českých hor
  • „Butovický zajíček“
    Ve spolupráci s SK AKTIS Praha a MČ Praha 13, pořádáme pro MŠ Prahay 13 atletický čtyřboj (květen), kde si naše děti mohou porovnat síly s ostatními dětmi v:
    - běhu 30m,
    - běhu 250m,
    - skoku z místa,
    - hodu kriketovým míčkem.
  • Závěrečná besídka
    Na konci školního roku zveme rodiče dětí 4. třídy na závěrečnou besídku, kde se děti svým rodičům pochlubí znalostmi a dovednostmi, které zde získali. Součástí besídky je flétničkový koncert, ukázka AJ, přehlídka části z toho, co se děti během roku naučily (písničky, říkanky, hry)